31 Ocak 2010 Pazar

aşkı kadınlar yönetir

kadınlar anlaşılmayı beklerler hep. ben de. bütün ipuçlarını verirler aslında kendileriyle ilgili. ben de! kolayım zira. zeki bir adam için!

seven kadın kolaylaştırır bütün şartları. sevmeye görsün. bütün kadınların en büyük arzusu ve açlığıdır inanmak. sevildiğinde bir kedinin mırıltısına dönüşür nefes alışları. sevildiğine inandığında… ama bir o kadar da an meselesidir tırnak izine dönüşmesi yumuşak dokunuşlarının, inanmadığında ve işte bütün sorunlar kapıda!

bir kadın sevdiğinde bir erkek için çok şey yapabilir. ''ben asla…'' ile başlayan bir sürü cümleyi hiç kurmamış farz ederek kendini, bir anda evin bütün idaresini üzerine alıverir. aniden yemekler yapan ya da yaptıran, evi temizleyen ya da temizleten bir ev kadınına dönüşebilir ama ev temizdir sonuçta. yemekte vardır dolapta. ütülüdür bütün giysileri ve temiz kokar mutlaka. kimin yaptığı önemli değil. önemli olan sonuçtur. bir kadın için hem kendinin hem de erkeğin hayatını düzenlemek hiç de zor değildir. yemek de yapar, kariyer de. aklı da yeter buna, enerjisi de. hayatında ki erkeğin buna değdiğine inanması gerekir sadece.

kriz anları önemlidir ikili ilişkilerde. yani kavga! krizi erkek kısmı yönetir ve kriz anlarında başarısız bir erkek hayatın hiç bir alanında başarılı olamaz bir kadının gözünde. bir daha asla! bir kadını idare edemeyen bir erkek ne bir şirketi ne de dünyayı yönetebilir! altı üstü bir kavga… zor zamanları da kadın geçiştirir. sevmeye görsün.

kadınlar karakter olarak kendilerinden güçlü erkeklere aşık olurlar. bu dünyaya bir dişi olarak geldiklerini hissetmeye ihtiyaçları vardır çünkü. ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar hayatın içinde ve sosyal statüleri ne olursa olsun, kadınlar korunmak isterler. ya da bu oyunu severler! kadın içgüdüsü!

duyguları güçlü bir erkeğe kim karşı koyabilir ki? ve tutkusuz bir erkekse hayatınızda ki erkek bırakın gitsin ve kimi severse sevsin. tutkusuz bir erkek için arkanıza bile dönmeyin hatta. aşık bir erkek, ne olursa olsun ve her ne olursa olsun sorun, mutlaka çözmekten yanadır. kolay kolay bırakmaz meselenin peşini. seven bir erkek çekip gitmez, vazgeçmez, mücadele eder mutlaka. sizin için harekete geçmeyen bir erkek ''gerçek kahramanınız'' değildir. ondan hemen kurtulun.

kadınlar duygusaldır evet. severler aşk cümlelerini ama bu yalan olanı fark edemeyecekleri anlamına gelmez ya da eksik olanı. akıllı bir kadını kandırmak mümkün değildir. sadece o kanmak istiyorsa kanar. ya da kanmış gibi yapar erkeğin gururu kırılmasın diye! o da bir süre. bilir her kadın ne kadar sevildiğini ya da sevilmediğini…kadınlar beğenildiklerini her fırsatta duymak ve görmek isterler erkeğin gözünde. aşkı canlı tutmak zor değildir bir kadın için, kendini bu anlamda güvende hissettiğinde ama uzun süre aynı yerde tutmak da kolay değildir, hissetmediğin de.

aşk adına en çok hatayı kadınlar yapar mutlaka ama bir kadının aptallık yapması onun aptal olduğu anlamına gelmez! dolayısıyla kadınlar her zaman galiptir aşk oyununda!

Yasemin Pulat